דבר המנהלת לפתיחת שנת הלימודים תש"ף

ממש בימים אלו, בשלהי חודש אוגוסט, מתוך ימיו האחרונים של החופש, מגיחה לה עוד רגע קט שנה חדשה.

זו שנתי השביעית במערכת בה אני פותחת את שנת הלימודים, מול עיניים בורקות של תלמידים נלהבים, הורים נרגשים וצוות מורים מסור וערוך היטב לפתיחת שנה. בכל שנה מחדש המעמד מרגש כבפעם הראשונה, הלב מסרב להאט את קצבו ותחושת החג נישאת באוויר. בעוד ימים ספורים ישמע הצלצול הראשון לשנת הלימודים התש"ף ואנו שוב נצא למסע משותף, יד ביד, בתחושת התרגשות, שמחה ואולי גם קצת חשש. שנה חדשה הפותחת לכל אחד ואחת מאתנו, גדולים וקטנים, חלון להזדמנויות רבות להתעצמות והתחדשות.

 במהלך החופשה נערכנו לקראת חזרת התלמידים לביה"ס מחופשת הקיץ, קלטנו מורים חדשים, תלמידים חדשים לשכבות השונות והתארגנו לקראת קבלת תלמידי כיתות א' בצורה המיטבית ביותר. בנוסף, קיימנו הכנות רבות בהיבט הפדגוגי: עמלנו על תכניות לימודים בדגש על  הייחודיות הבית ספרית: "תקשורת מקרבת", הכנת חומרי למידה מאתגרים והכנת הכיתות לקליטתם של התלמידים. 

חשוב לי לברך ולהוקיר את אנשי החינוך והמנהלה של ביה"ס על היערכות נהדרת לקראת השנה החדשה. אני גאה בצוות היקר שלי, "צוות מנצח", כפי שאני מכנה אותו ומאחלת לכולנו בהצלחה במשימתנו החינוכית. אני סמוכה ובטוחה כי נראה ברכה בעמלנו הרב.

בשנים האחרונות בית הספר מוביל ומנחיל תרבות שבה המצוינות היא ערך מרכזי. בחזוננו הבית ספרי אנו חולקים ערכים של מצוינות אישית ואנושית, תוך מחויבות ורגישות לתקשורת הבינאישית בחברה, "תקשורת מקרבת". בטוחני שכאן, ממש בקרבנו, במערכת החינוך האיכותית של רמת השרון, נמצאים מדינאים, מדענים, משוררים, אמנים וספורטאי העתיד שירכיבו את החברה הישראלית בעשורים הבאים ויהפכו אותה לחברה טובה יותר.

אני מקדמת בברכה ובידיים פרושות לרווחה את תלמידי שכבת א' החדשים אשר מצטרפים למשפחת "גולן". אנו מבטיחים לחבק, לעטוף ולעשות כל שביכולתנו לאפשר לכם השתלבות מהירה ומיטבית. ולהורי תלמידי כתה א' שמתרגשים במיוחד בימים אלו, אולי אף יותר מילדיהם, אומר תמיד: "יש ימים כאלו שלא שוכחים, אחד מהם הוא היום הראשון בכיתה א', זהו יום מיוחד שכזה, יום של התחלה חדשה, מיוחדת ומבטיחה. ולתלמידים הרכים אומר: "אתם, הגוזלים שלנו, תלמדו לפרוש כנפיים ולעוף. בית הספר הוא מקום בו ייפתחו בפניכם עולמות חדשים. חשוב שלא תתביישו אף פעם לשאול שאלות. הסקרנות תוביל אתכם להרפתקאות בין דפי הספרים ועולם המספרים. בטוחני שאתם נרגשים ואולי קצת חוששים. אני מבטיחה לכם שעוד מעט תחלוף הרגשה זו ומהר מאוד תכירו חברים חדשים ותרגישו חלק מהמשפחה הגדולה והמחבקת שלנו. אנו נעשה הכל כדי להעניק לכם חוויות אינספור: לימודיות, חברתיות ועוד.

 שנת תש"ף תעמוד בסימן הערבות ההדדית ואאחל לכולם, שמי ייתן ושנה זו תהיה שנה שקטה ובטוחה, שנת בריאות, כבוד ואחווה, שנה של שלום ואהבה, אחדות ושיתוף פעולה , שנת עשייה לימודית ענפה, שנה של פליאה וגילוי, למידה והבנה, שנה של חברות טובה והזדמנויות חדשות, עשייה משמעותית, למידה מוצלחת והגשמת השאיפות לכל תלמידי  בית ספר "גולן", רמת השרון ובית ישראל !

אסיים במשפט בו אני מאמינה: " ישנן שתי ירושות יציבות שאנו מעניקים לצאצאינו: האחת היא שורשים, השנייה היא כנפיים" ( הודינג קרטר ג'וניור). השאיפה שלי היא להשריש בתלמידנו שורשים ולהצמיח להם כנפיים.

                                                                                                                    שתהא שנה טובה ומבורכת.

                                                                                                                             אורנה נמיר צבי

                                                                                                                       מנהלת בית ספר "גולן"

הגדרות כלליות כניסה למערכת